Transformers İle İlgili Herşey Burada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Transformers İle İlgili Herşey Burada

Transformers Paylaşımlarının Sitesi transformersworld.yetkin-forum.com

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş !

3 posters
YazarMesaj
ozenc86
Admin
Admin
ozenc86

Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş ! Empty
MesajKonu: Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş !   Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş ! EmptyC.tesi Tem. 11, 2009 7:37 am

1.Bölüm

Optimus prime yürüyordu hala, fakat biraz ürkerek ,çünkü yanında hiçkimse yoktu ve decepticonların bölgesini gözlemleme görevi verilmişti ona...
Sıcaklık gittikçe artıyordu,ayrıca autobotlar da Optimus'un bu cesaretini uzkatan bir kamera uçağı ile izleme imkanı buluyorlardı.Sıcaklık artmaya başlayınca Optimus dahada irkti ve gözlemini ayrıntılı bir şekilde sınırıa yakın bir yere yattı ve dürbün özelliği ile bölgeyi kontrol etti.Fakat herşey çok güzel giderken (bölgede)bölgenin en kuytu noktasına baktığında kocaman bir uzay merkezi yapıldığını ve bitirildiğini farketti.İşte bu olaydan çok fazla sıkılmıştı.Megatron uzaya gidebilmek için kendisini protoform yumurtasına yerleştirdi ve kalkış için hazırlandı.Optimuus:
--)Tüm Autobotlar Decepticon bölgesine saldırın!,emrini verdi.
Fakat bu yanlış bir emirdi.Çünkü Megatron prova yapıyordu.Kalkışı akşam olacaktı.Optimus prova olduğunu anladı ve bu büyük emiri(yaklaşık 500 autobot 750 decepticon varken)geri çeviremedi.Ve bir emir daha verdi:
--)Daha çok ajanlık özelliği olan autobotları ve savaşçı özelliği olan autobotları istiyorum! dedi.
Hemen arkasından füzeci robot olan Hot Shot geldi ve diğerleride bir süre sonra geldi...
Optimus bir hata olduğunu megatronun şimdi kalkış yapmayacağını belirtti.Ve geri dönmeliyiz,dedi.
Fakat Lendmine şöyle diyince herkesin fikri değişti:
--)Neden düşünmedik ki bunu, akşamı beklersek 749 tane decepticonu, elektrikli sınır duvarını ,ana merkez binasını ve megatron ve kalkış yapığı platformu nasıl geçeceğiz bence şimdiden başlayalım.
Herkes Lendmine'nın söylediklerine katıldı ve herkes hazırlandı.Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş ! Transformers-300x296
Savaş başlamak üzereydi ve ilk önce elektrokipler (duvar,barikat,sur kırıcı)elektrikli duvarı kırmaya başladı. Bunun için biraz energon taşının tüm elektrikli duvarı kıracağını bilen Lendmine Optimus Prime'ye danıştı ve biraz energon taşı ile zaman harcanmadan duvar geçildi.Şimdi sıra korumalardaydı.Optimus'un tecrübeli arkadaşları ve ajanları gizlice ilerlemeyi başardılar,birçok koruma öldürüldü fakat bir diğer koruma olan Starscream kaçtı ve megatrona haber verdi.Her zaman Megatrona sadık değildi,çünkü liderliği her zaman ele geçirmek istiyordu.Eski bir decepticon albayıydı.Megatronhemen kalkış platformunun yanına herkesi topladı ve benimle birlikte dünyaya gelecek olanlar kimler? diye sordu.Tabii herkes el kaldırdı Megatron: Soundwave,Runi,Tankor,Brawl,Starscream'i seçti.Fakat autobotlar o alana saldırdı.Ana merkez binayı yok eden Autobotlar Decepticonlar'ın üstlerine doğru ilerlerken Megatron ve diğerleri herşeyi bırakıp onlara saldırmaya başladı...

2.Bölümde görüşmek üzere hoşçakalınn..
http://transformersworld.yetkinforum.com
ozenc86
Admin
Admin
ozenc86

MesajKonu: Geri: Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş !   Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş ! EmptyPtsi Tem. 13, 2009 2:02 pm

2.bölüm

Megatron durumlarının hayli kötü gittiğini gördü ve buna bi çare bulmaya çalışırken,yanına Starscream geldi:
--)Efendim ne düşünüyorsunuz burada, haydi savaşmaya devam edelim,durumumuz bir hayli kötü.
--)Burdan bir an önce kaçmalıyız starscream,benimle gel ve beni koru.
Megatron'un bu sözünden sonra ikisi de savaş alanından hızla uzaklaşır.Kaçmaya devam ederlerken starscream Megatrona bir soru sorar:
--)Efendim,aceleyle dünyaya gitme nedenimiz nedir?
--)Hatırladıysan Allspark dünyaya düşmüştü.bu durumdan yararlanmamız gerek,Allspark'ı bulup sonsuz sayıda decepticon yaratarak evrene hakim olmalıyız.

Bu arada Autobotlar Decepticon Bölgesini yağmalamıştır.Birden Megatron ve Starscream'in olmadığını,kaçtığını farkederler.Optimus tüm bölgeyi araması için bazı robotlar yollar,ve arama kısa bir sürede biter.Sonucunda ise hiçkimseye rastlanmamıştır.Bu arada Megatron ve Starscream bölgeyi terk etmiş,bir yerde dinleniyorlardır.Optimus Prime uzay platformunu parçalatır ve bölgeye korumalar bırakarak Autbot bölgesine tekrar döner.Birkaç gün geçer ve....
Bir Autobot koruması yaralı bir şekilde Autobot bölgesine gelir ve Optimus ile konuşmaya başlar:
--)Efendim bütün korumalarımız öldü birkaç tane kaldı, fakat
onlar da kaçtılar.Ben zorzoruna gelebildim Megatron ve Starscream döndü decepticonların sağlıkçılarını sakladıkları energon taşı ile iyileştirdi.Böylece decepticon sağlıkçıları diğer robotları iyileştirmeye başladı.Yani şehir tekrardan kuruluyor...
--)2. saldırıyı aklımdan bile geçirmemiştim ama fikrim değişmedi.
--)Ne ? bu durumda fikriniz değişmedi mi?Bu kadar tecrübesiz bir yönetici görmedim,keşke bir decepticon olsaydım.
--)O zaman seni Autobot topraklarından çıkartıyorum,der ve korumalarına haber vererek onu topraklara bir daha girmemek üzere çıkartır,sürgüne yollar.Blackout adlı koruma Megatron'un yanına giderek onun bir askeri olmak istediğini söyler Megatron onu kabul eder,bu asker ve orduya eklenen başka askerlerle ordu güçlenir.Silahlar ve zırhlar geliştirilir.Megatron yeni bir savaşa hazırdır...
http://transformersworld.yetkinforum.com
terlan
Hurda

MesajKonu: Geri: Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş !   Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş ! EmptyPtsi Tem. 27, 2009 12:51 pm

sağol
Starsprime3
Hurda

MesajKonu: Geri: Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş !   Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş ! EmptyC.tesi Ağus. 31, 2013 11:42 pm

Güzel olmuş, aslında bu siteye herhalde uzun zamandır girmiyorsundur belki bunu boşuna yazacağım.Bu arada Optimus'un son dediği olmamış, çünkü Optimus hemen ''seni sürgün ediyorum''demez.İlk başta kendisine kızan askerle uzlaşmaya çalışırdı.Ne olursa olsun Optimus bu hareketi bu kadar çabuk yapmazdı.O Autobot orada Optimus'a hainlik mi yapmış? Yoooo.Yalnızca kendisininin yaptıklarını saçma bulan bir Autobot.Hem Optimus bir kral değil.Optimus o söylenen lafa karşılık olarak en fazla o Autobot'u azarlardı.Özür dilerim lafı fazla uzattım.Yinede güzel olmuş.

Transformers Gezegeni'nden Büyük Bir Hikaye:Büyük Savaş !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» transformers 2
» Tarihteki Büyük Atışmalar
» Transformers 1 hakkında paylaşım
» hangi transformers lideri?
» Transformers Film Hataları